Gelecek bugün yeniden keşfedildi ! Aquazem ile ilgili daha fazla bilgi


AQUAZEM© malzemesi kendini kanıtlanmış çimento harç kaplamalarını baz alarak dış denetimli kuru harç üretici tarafından özel formülümüze göre üretilmektedir.

Başka bir isim altında satılan bir standart ürün değildir. Hem köprüler için hem de pis su arıtma tesisleri için kullanılmaz. Bu ürün özellikle içme suyu depolarında dayanıklı yüzeyler üretebilmek ve işletme şartlarına göre kullanım süresi 30 ile 50 yıl arası olan içme suyu depolarını iyileştirmek için geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Piyasada mevcut olan standart ürünler çimento bazlı kaplamalar aranan özel niteliklere sahip olmadıkları için AQUAZEM© ürününü kendimiz üretiyoruz. DVGW ( Deutsche Vereinigung des Gas- und Wasserfaches e. V.), yani Su ve Gaz Altyapı İşletmecileri Teknik Destek Derneği bu sebepten dolayı çeşitli araştırmalar yaptı ve sonuçları DVGW W300 no.lu pusulada yayınladı. AQUAZEM© ile sonuçlar sadece tutarlı bir şekilde uygulamaya konulmakla yetinilmiyor, özellikle hidrolik korozyondan kaynaklanan yükleme ve eski depoların rehabilitasyonunda,rehabilitasyon yönetmeliğine göre önceden sağlanmayan çekme direnci limitleri, daha iyi performans ile aşılıyor.AQUAZEM®’i uygulanırken özellikle su ile temas eden yüzeylerin erkenden yıpranmamasına özen gösterilir. Bundan dolayı tüm çimento harç giydirmeler on yıllarca uzun bir süre kadar dayanıyor, aynen 100 sene önce üretilen ve bugün halen kısmen kullanılmakta olanlar gibi.
Malzemenin tane çapı dağılımı eğrisi, malzeme özelliklerinin kilit noktası olarak sadece uygulama kolaylığı için değil; dayanıklı, uzun ömürlü, düşük gözenekli, sürtünmesiz, kaygan ve kolay temizlenebilen yüzeyler amaçlayarak hazırlanıyor.
AQUAZEM© ürünü istenilmeyen yan etkileri olan hiç bir organik katkı maddesi içermiyor. Bütün bu avantajlı özellikler sadece profesyonel uygulamayla elde edilebilir.

AQUAZEM© çimento harcı,herhangi bir katkı maddesi veya katalizör olmadan, çok düşük su/çimento oranı (0,43 ile 0,48 arası) korunarak, ağır koşullarda ve son derece kalifiye personel tarafından üretilmektedir. Malzemenin üretim maliyetini düşürerek karlılığı artırma çabası (örneğin su oranının artırılması veya uygulamadaki ihmaller), yapının faydalı ömrünü önemli ölçüde azaltır. Bu nedenle
AQUAZEM©, DVGW W316’e göre sadece personel ve teknik açıdan gerekli şartları yerine getiren uzman firmalara satılmaktadır. Bunun dışında serbestçe satın alınamaz..

Neden Aquazem’e güvenmeliyim?
Nitelikler
Teknik Bilgiler
İyi düşünülmüş detay çözümler
Kalite Güvence Sistemi
Danışmanlık 
İhale Örnekleri
 


AQUAZEM GmbH
Au 2 · 88353 Kißlegg
Telefon:07563-91139-0
info@aquazem.de

 

 
Konu Ürünler Referanslar İrtibat Künye